home
Artykuły, informacje

Krople na serce

etykiety_krople.jpg

Krople nasercowe firmy FARMINA, krakowskiego producenta leków o stuletniej tradycji, należące do serii Apteczka Babuni, od września są w sprzedaży opatrzone logo Siła Serca.

Krople nasercowe z Apteczki Babuni zawierają w swoim składzie nalewki z konwalii majowej, głogu dwuszyjkowego i kozłka lekarskiego (czyli tzw. walerianę) - które medycyna od wieków znała i stosowała z powodzeniem. Nalewka z konwalii ma tonizujący, zwiększający siłę skurczu wpływ na serce. Ponadto działa uspokajająco. Jest korzystna w niewydolności i zaburzeniach rytmu serca.

Z kolei właściwości głogu dwuszyjkowego wpływają rozkurczająco na naczynia wieńcowe serca, zwiększając przepływ krwi doprowadzającej większe ilości tlenu do mięśnia sercowego i powiększając jego wydolność. Kozłek natomiast stosowany jest ze względu na jego uspokajające działanie.

Wyjątkowy, bezpieczny i skuteczny skład Kropli nasercowych z Apteczki Babuni, bazujący na doświadczeniu pokoleń, to godny polecenia środek uspokajający i zwiększający siłę skurczu mięśnia sercowego.

Skład:
convallariae tinctura titrata 50,0%; Crataegi tinctura 25,0%; Valerianae tinctura 25,0%

Działanie:
łagodnie uspokajające, zwiększające siłę mięśnia sercowego.

Wskazania:
zaburzenia czynnościowe serca na tle nerwicowym.

Dawkowanie:
dorośli i młodzież 2-3 razy dziennie 30-60 kropli. Dzieci starsze 2-3 razy dziennie 20-40 kropli. Nie podawać dzieciom do lat 7 bez wskazań lekarza.
Nie przekraczać dawki jednorazowej 3,0 g, dziennej 10,0 g.
Preparat może ograniczyć zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn. Wydaje się bez recepty lekarskiej.

Podmiot odpowiedzialny:
FARMINA Sp. z o.o., ul.Lipska 44, 30-721 Kraków
Pozwolenie MZ nr IL-4111/LN
Kod ATC: C01AX

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się
z lekarzem lub farmaceutą.

 


© 2012 Siła Serca S.A., ul. Agrestowa 19, 53-006 Wrocław,
tel./fax +48 71 342 29 42, +48 609 280 380
email:
biuro@silaserca.pl